دسته ها :
آموزش مجازي

آموزش مجازي

 

با نگاهی اجمالی به تاریخچه آموزش مجازی، مشخص میشود که با گسترش مرزهای دانش و فناوری و همچنین افزایش تقاضای آموزشی، شیوه های سنتی، پاسخگوی نیازهای روزافزون بشر نمی باشد و به طور حتم آموزش های مجازی در دوران کرونا با تمام مزایا و معایبشان، می توانند پاسخگوی این نیازها باشند. در این مقاله، سعی شده است با گسترش دید نسبت به آموزش مجازی ، مزایا و محدودیت ها و همچنین فرصت ها و چالش های این نوع آموزش ها را مشخص نموده و چشم اندازی از آینده آموزش های مجازی را بیان نماییم. در نهایت به این نتیجه خواهیم رسید که آموزشهای مجازی با توجه به تمام خدمات گسترده ای که ارائه داده اند دسترسی امن به شبکه مدارس می باشد .

 


بیشتر...

اهميت آزمون هاي آنلاين

اهميت آزمون هاي آنلاين

مزایا و محدودیت‌ها

یکی از مزایایی که در برگزاری امتحانات آنلاین وجود دارد، کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان است که هم دانشجویان و هم استادان از آن استفاده می‌کنند. بزرگ‌ترین محدودیتی که پیش‌روی امتحانات آنلاین وجود دارد این است که برای شرکت در سیستم آزمون‌های آنلاین دانشگاهی، دانشجویان و دوران ابتدایی باید حتما به اینترنت متصل باشند و این مساله برای افرادی که در مناطق دوردست و روستایی و بدون وجود اینترنت زندگی می‌کنند، محدودیت به شمار می‌رود؛ به همین دلیل این قبیل افراد کمتر فرصت استفاده از امکان تحصیل از راه دور به صورت آنلاین و در نتیجه شرکت در آزمون‌های آنلاین را دارند.


بیشتر...

عنوان مقاله 3

عنوان مقاله 3

توانایی همدلی یعنی قابلیت شناخت احساسات دیگران؛ توانایی همدلی یعنی اینکهفرد بتواند زندگی دیگران را حتی زمانی که در آن شرایط قرار ندارد ، درک کند. همدلی به فرد کمک می کند تا انسان های دیگر وقتی که با ما متفاوت هستند را بپذیریم و به آن ها احترام بگذاریم.


بیشتر...

عنوان مقاله 4

عنوان مقاله 4

همه ما در زندگی با موقعیت هایی روبرو می شویم که به درستی عمل نکنیم سلامت روانی خودمان و دیگران به خطر می افتد. این موفقیت ها مختلف هستند. به طور مثال: چگونه با دوستان و اطرافیان خود ارتباط برقرار کنیم؟ چگونه مسئولیت های جدید را بپذیریم ؟ چگونه تصمیم بگیریم؟چگونه مشکلاتمان را حل کنیم؟ چگونه با ترس ، اضطراب ، ناکامی ، افسردگی و فشارهای روانی مقابله کنیم؟


بیشتر...